Kevätkausi 2018

Ilmoittautuminen kevätkauden tunneille onnistuu sähköisen ilmoittautumispalvelun kautta ti 5.12.2017 klo 17.00 alkaen. Sydämellisesti tervetuloa mukaan toimintaamme! <3

  Aikuiselle alle 1-vuotiaan kanssa   1–4-vuotialle yhdessä aikuisen kanssa   yli 3 v. (ilman vanhempia)
           
   TUNTI  PAIKKA  OHJAAJA  ALKAA  LOPPUU

Maanantai

         
9.45-10.30 Perhetreenit 1-4 v. Viikki, Asukastalo Kunto Jonna 15.1.2018 30.4.2018
10.00-10.45 Taaperotanssi 1-3 v. Keskusta, Mansku Riikka 15.1.2018 30.4.2018
10.45-11:30 Mammatreenit (lapset alle 1 v.) Viikki, Asukastalo Kunto Jonna 15.1.2018 30.4.2018
10.00-10.45 BabyPilates n. 0-7 kk Hakaniemi, IdealFit Johanna    
  I jakso: peruskurssi      15.1.2018 12.2.2018
  II jakso: peruskurssi      26.2.2018 26.3.2018
10.45-11.30 BabyAfro alle 1 v. Keskusta, Mansku Riikka 15.1.2018 30.4..2018
17.15-18.00 Taaperojumppa 1–2 v. Kamppi SK Ulla 22.1.2018 23.4.2018
18.00-18.45 Tenavajumppa 3–4 v. Kamppi SK Ulla  22.1.2018  23.4.2018
           

Tiistai

         
10.15-11.00 BabyPilates n. 0-7 kk Kamppi Johanna    
  I jakso: jatkoryhmä       16.1.2018  13.2.2018
  II jakso: jatkoryhmä       27.2.2018  27.3.2018
11.15-12.00 BabyPilates n. 0-7 kk Kamppi Johanna    
  I jakso: peruskurssi (6 krt)      16.1.2018  13.2.2018
  II jakso: peruskurssi (6 krt)      27.2.2018  27.3.2018
13.30-14.15 Vauvajumppa alle 7 kk Herttoniemi, kirkon sali Jonna  16.1.2018  24.4.2018
14.30-15.15 Vauvajumppa 7 kk + Herttoniemi, kirkon sali Jonna  16.1.2018  24.4.2018
17.00-17.30 Lastentanssi 3-5 v. Töölö Hanna  23.1.2018  24.4.2018
17.30-18.15 Taaperotanssi 1-2 v. Töölö Hanna  23.1.2018  24.4.2018
18.15-19.00 Taaperotanssi 2-3 v. Töölö Hanna  23.1.2018  24.4.2018
           

Keskiviikko

10.00-10.45 Taaperotanssi n. 1-3 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  17.1.2018  25.4.2018
10.00-10.45 Perhetreenit n. 2-4 v. Espoo, Leppävaara Satu-Maria  17.1.2018  25.4.2018
10.00-10.45 BabyPilates n. 0-7 kk Oulunkylä Johanna    
  I jakso: jatkoryhmä      17.1.2018  14.2.2018
  II jakso: jatkoryhmä      28.2.2018  28.3.2018
11.00-11.45  BabyPilates n. 0-7 kk Oulunkylä Johanna    
  I jakso: peruskurssi      17.1.2018  14.2.2018
  II jakso: peruskurssi      28.2.2018  28.3.2018
10.45-11.30 Taaperojumppa 1-2 v. Espoo, Leppävaara Satu-Maria  17.1.2018  25.4.2018
11.00-11.45 BabyAfro alle 1 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  17.1.2018  25.4.2018
17.15-18:00 Perhepalloilu 1,5-3 v. Kamppi SK Oona  24.1.2018  25.4.2018
17.30-18.15 Taaperojumppa 1-2 v.  Oulunkylä Ulla  17.1.2018  25.4.2018
18.00-18.45 Perhepalloilu 3-5 v. Kamppi SK Oona  24.1.2018  25.4.2018
18.15-19.00 Muksujumppa 2-3 v. Oulunkylä Ulla  17.1.2018  25.4.2018
           

Torstai

         
17.00-17.45 Taaperojumppa 1-2 v. Pitäjänmäki, ala-aste Merja  11.1.2018  26.4.2018
17.15-17.45 Tempputanssi 3-4 v. Tapanila Lotta  18.1.2018  
17.45-18.30 Perhejumppa n. 2-4 v. Pitäjänmäki, ala-aste Merja  11.1.2018  26.4.2018
17.45-18.30 Satubaletti 4-5 v. Tapanila Lotta  18.1.2018  
18.30-19.15S Satubaletti 5-6 v. Tapanila Lotta  18.1.2018  
           

Perjantai

10.00-10.45 Perhetreenit 1-3 v. Tapiola, Espoo Satu-Maria  26.1.2018  27.4.2018
10.00-10.45 Taaperotanssi 1-3 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  12.1.2018  27.4.2018
10.45-11.30 Vauvajumppa alle 1 v. Tapiola, Espoo Satu-Maria  26.1.2018  27.4.2018
11.00-11.45 BabyAfro alle 1 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  12.1.2018  27.4.2018
17.00-17.45 Perhetreenit 2-4 v. Herttoniemi, ala-aste Jonna  19.1.2018  16.3.2018
17.45-18.30 Perhetreenit 5 v. + Herttoniemi, ala-aste Jonna  19.1.2018  16.3.2018

 

Syyskausi 2017

Ilmoittautuminen tunneille onnistuu sähköisen ilmoittautumispalvelun kautta.
Sydämellisesti tervetuloa mukaan toimintaamme! <3

  Aikuiselle alle 1-vuotiaan kanssa   1–4-vuotialle yhdessä aikuisen kanssa   yli 3 v. (ilman vanhempia)
           
   TUNTI  PAIKKA  OHJAAJA  ALKAA  LOPPUU

Maanantai

         
9.45-10.30 Perhetreenit 1-4 v. Viikki, Asukastalo Kunto Jonna 4.9.2017 27.11.2017
10.00-10.45 Taaperotanssi 1-3 v. Keskusta, Mansku Riikka 4.9.2017 4.12.2017
10.45-11:30 Mammatreenit (lapset alle 1 v.) Viikki, Asukastalo Kunto Jonna 4.9.2017 27.11.2017
10.00-10.45 BabyPilates n. 0-7 kk Hakaniemi, IdealFit Johanna    
  I jakso: peruskurssi (6 krt)     4.9.2017 9.10.2017
  II jakso: peruskurssi (6 krt)     30.10.2017 4.12.2017
10.45-11.30 BabyAfro alle 1 v. Keskusta, Mansku Riikka 4.9.2017 4.12.2017
17.15-18.00 Taaperojumppa 1–2 v. Kamppi SK Ulla 4.9.2017 27.11.2017
18.00-18.45 Tenavajumppa 3–4 v. Kamppi SK Ulla  4.9.2017  27.11.2017
           

Tiistai

         
10.15-11.00 BabyPilates n. 0-7 kk Kamppi, Himo Johanna    
  I jakso: peruskurssi (6 krt)     5.9.2017 10.10.2017
  II jakso: peruskurssi (6 krt)     31.10.2017  5.12.2017
11.15-12.00 BabyPilates n. 0-7 kk Kamppi, Himo Johanna    
  I jakso: peruskurssi (6 krt)     5.9.2017 10.10.2017 
  II jakso: peruskurssi (6 krt)     31.10.2017  5.12.2017 
17.00-17.30 Lastentanssi 3-5 v. Töölö Hanna 5.9.2017 28.11.2017 
17.30-18.15 Taaperotanssi 1-2 v. Töölö Hanna 5.9.2017 28.11.2017 
18.15-19.00 Taaperotanssi 2-3 v. Töölö Hanna 5.9.2017  28.11.2017 
           

Keskiviikko

10.00-10.45 Taaperotanssi n. 1-3 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka 6.9.2017  29.11.2017 
10.00-10.45 Perhetreenit 1-3 v.  Espoo, Leppävaara Satu-Maria 6.9.2017  29.11.2017
10.00-10.45 BabyPilates jatkokurssi 
(peruskurssin käyneille)
Oulunkylä Johanna 1.11.2017  29.11.2017
11.00-11.45  BabyPilates peruskurssi  Oulunkylä Johanna 1.11.2017 29.11.2017
11.00-11.45 Vauvajumppa alle 1 v. Espoo, Leppävaara Satu-Maria 6.9.2017  29.11.2017 
11.00-11.45 BabyAfro alle 1 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka 6.9.2017 29.11.2017
17.15-18:00 Perhepalloilu 1,5-3 v. Kamppi SK Oona 6.9.2017  13.12.2017 
17.30-18.15 Taaperojumppa 1-2 v.  Oulunkylä Ulla 6.9.2017  29.11.2017 
18.00-18.45 Perhepalloilu 3-5 v. Kamppi SK Oona 6.9.2017  13.12.2017 
18.15-19.00 Muksujumppa 2-3 v. Oulunkylä Ulla 6.9.2017  29.11.2017 
           

Torstai

         
10.30-11.15 Taaperosirkus 1-3 v. Hakaniemi Jenna R. 26.10.2017 23.11.2017
11.20-12.05 Vauvasirkus 4 kk-1 v. Hakaniemi Jenna R. 26.10.2017 23.11.2017
17.00-17.45 Taaperojumppa 1-2 v. Pitäjänmäki, ala-aste Merja 7.9.2017  30.11.2017
17.45-18.30 Perhejumppa n. 2-4 v. Pitäjänmäki, ala-aste Merja 7.9.2019  30.11.2017 
           

Perjantai

10.00-10.45 Taaperotanssi 1-3 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka 8.9.2017  1.12.2017 
11.00-11.45 BabyAfro alle 1 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka 8.9.2017  1.12.2017