Syyskausi 2018

Ilmoittautuminen kevätkauden tunneille alkaa ke 27.6. klo 10.00 sähköisen ilmoittautumispalvelun kautta

Huom! Raskaana olevien ja synnyttäneiden Pilates-kurssien aikataulun löydät täältä

Sydämellisesti tervetuloa mukaan toimintaamme! <3

  Aikuiselle alle 1-vuotiaan kanssa   1–4-vuotialle yhdessä aikuisen kanssa   yli 3 v. (ilman vanhempia)
           
   TUNTI  PAIKKA  OHJAAJA  ALKAA  LOPPUU

Maanantai

         
10.00-10.45 Perheliikkari n. 1-3 v. Leppävaara, Hipko Satu-Maria  3.9.2018  26.11.2018
10.15-11.00 BabyPilates n. 0-7 kk Metsälä, Hipko    3.9.2018  8.10.2018
10.45-11.30 Vauvajumppa alle 1 v. Leppävaara, Hipko Satu-Maria  3.9.2018  26.11.2018
11.15-12.00 BabyPilates n. 0-7 kk Metsälä, Hipko    3.9.2018   8.10.2018
           

Tiistai

         
13.00-13.45 BabyPilates n. 0-7 kk Kamppi, Annankatu Satu-Maria  4.9.2018  9.10.2018
         23.10.2018  27.11.2018
14.00-14.45 BabyPilates n. 0-7 kk Kamppi, Annankatu Satu-Maria  4.9.2018  9.10.2018
         23.10.2018  27.11.2018
17.00-17.30 Lastentanssi 3-5 v. Töölö    4.9.2018  27.11.2018
17.00-17.45 Taaperojumppa 1-2 v. Pitäjänmäki Merja  4.9.2018  27.11.2018
17.30-18.15 Taaperotanssi 1-2 v. Töölö    4.9.2018  27.11.2018
17.45-18.30 Perheliikkari 2-4 v. Pitäjänmäki Merja  4.9.2018  27.11.2018
18.15-19.00 Taaperotanssi 2-3 v. Töölö    4.9.2018  27.11.2018
           

Keskiviikko

10.00-10.45 Taaperotanssi n. 1-3 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  19.9.2018  28.11.2018
11.00-11.45 BabyAfro alle 1 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  19.9.2018  28.11.2018
           

Torstai

         
13.30-14.15 BabyLattarit & kehonhuolto 7 kk+ Herttoniemi, kirkon sali Niina  6.9.2018  29.11.2018
14.30-15.15 BabyLattarit & kehonhuolto alle 7 kk Herttoniemi, kirkon sali Niina 6.9.2018  29.11.2018
17.15-17.45 Tempputanssi 3-4 v. Tapanila, Hiidenkiven koulu Lotta 6.9.2018  29.11.2018
17.45-18.30 Satubaletti 4-5 v. Tapanila, Hiidenkiven koulu Lotta  6.9.2018  29.11.2018
18.30-19.15 Lastentanssi 5-6 v. Tapanila,Hiidenkiven koulu Lotta  6.9.2018  29.11.2018
           

Perjantai

10.00-10.45 Perheliikkari n. 1-3 v. Tapiola, Espoo Satu-Maria  7.9.2018  30.11.2018
10.00-10.45 Taaperotanssi 1-3 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  7.9.2018  30.11.2018
10.00-10-45 Perheliikkari 1-4 v. Viikki, Asukastalo Kunto Selma  7.9.2018  30.11.2018
10.45-11.30 Vauvajumppa alle 1 v. Tapiola, Espoo Satu-Maria  7.9.2018  30.11.2018
11.00-11.45 BabyAfro alle 1 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  7.9.2018  30.11.2018
11.00-11.45 Mammatreenit alle 1v. Viikki, Asukastalo Kunto Selma 7.9.2018 30.11.2018
           

Kevätkausi 2018

Ilmoittautuminen kevätkauden tunneille onnistuu sähköisen ilmoittautumispalvelun kautta

Huom! Liikkuen kohti kesää -kurssien aikataulun löydät täältä

Sydämellisesti tervetuloa mukaan toimintaamme! <3

  Aikuiselle alle 1-vuotiaan kanssa   1–4-vuotialle yhdessä aikuisen kanssa   yli 3 v. (ilman vanhempia)
           
   TUNTI  PAIKKA  OHJAAJA  ALKAA  LOPPUU

Maanantai

         
9.45-10.30 Perhetreenit 1-4 v. Viikki, Asukastalo Kunto Jonna 15.1.2018 30.4.2018
10.00-10.45 Taaperotanssi 1-3 v. Keskusta, Mansku Riikka 15.1.2018 30.4.2018
10.45-11:30 Mammatreenit (lapset alle 1 v.) Viikki, Asukastalo Kunto Jonna 15.1.2018 30.4.2018
10.00-10.45 BabyPilates n. 0-7 kk Hakaniemi, IdealFit Johanna    
  Peruskurssi (5 krt)     26.2.2018 26.3.2018
10.45-11.30 BabyAfro alle 1 v. Keskusta, Mansku Riikka 15.1.2018 30.4..2018
17.15-18.00 Taaperojumppa 1–2 v. Kamppi SK Ulla 22.1.2018 23.4.2018
18.00-18.45 Tenavajumppa 3–4 v. Kamppi SK Ulla  22.1.2018  23.4.2018
           

Tiistai

         
10.15-11.00 BabyPilates n. 0-7 kk Kamppi, Annankatu Johanna    
  Jatkoryhmä (5 krt)      27.2.2018  27.3.2018
11.15-12.00 BabyPilates n. 0-7 kk Kamppi, Annankatu Johanna    
  Peruskurssi (5 krt)      27.2.2018  27.3.2018
13.30-14.15 Vauvajumppa alle 7 kk Herttoniemi, kirkon sali Jonna  16.1.2018  24.4.2018
14.30-15.15 Vauvajumppa 7 kk + Herttoniemi, kirkon sali Jonna  16.1.2018  24.4.2018
17.00-17.30 Lastentanssi 3-5 v. Töölö Hanna  23.1.2018  24.4.2018
17.30-18.15 Taaperotanssi 1-2 v. Töölö Hanna  23.1.2018  24.4.2018
18.15-19.00 Taaperotanssi 2-3 v. Töölö Hanna  23.1.2018  24.4.2018
           

Keskiviikko

10.00-10.45 Taaperotanssi n. 1-3 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  17.1.2018  25.4.2018
10.00-10.45 Perhetreenit n. 2-4 v. Espoo, Leppävaara Satu-Maria  17.1.2018  25.4.2018
10.00-10.45 BabyPilates n. 0-7 kk Oulunkylä Johanna    
  Peruskurssi (5 krt)      28.2.2018  28.3.2018
11.00-11.45  BabyPilates n. 0-7 kk Oulunkylä Johanna    
  Peruskurssi (5 krt)      28.2.2018  28.3.2018
10.45-11.30 Taaperojumppa 1-2 v. Espoo, Leppävaara Satu-Maria  17.1.2018  25.4.2018
11.00-11.45 BabyAfro alle 1 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  17.1.2018  25.4.2018
17.15-18:00 Perhepalloilu 1,5-3 v. Kamppi SK Oona  24.1.2018  25.4.2018
17.30-18.15 Taaperojumppa 1-2 v.  Oulunkylä Ulla  17.1.2018  25.4.2018
18.00-18.45 Perhepalloilu 3-5 v. Kamppi SK Oona  24.1.2018  25.4.2018
18.15-19.00 Muksujumppa 2-3 v. Oulunkylä Ulla  17.1.2018  25.4.2018
           

Torstai

         
17.00-17.45 Taaperojumppa 1-2 v. Pitäjänmäki, ala-aste Merja  11.1.2018  3.5.2018
17.15-17.45 Tempputanssi 3-4 v. Tapanila Lotta  18.1.2018  19.4.2018
17.45-18.30 Perhejumppa n. 2-4 v. Pitäjänmäki, ala-aste Merja  11.1.2018  3.5.2018
17.45-18.30 Satubaletti 4-6 v. Tapanila Lotta  18.1.2018  19.4.2018
           

Perjantai

10.00-10.45 Perhetreenit 1-3 v. Tapiola, Espoo Satu-Maria  26.1.2018  27.4.2018
10.00-10.45 Taaperotanssi 1-3 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  12.1.2018  27.4.2018
10.45-11.30 Vauvajumppa alle 1 v. Tapiola, Espoo Satu-Maria  26.1.2018  27.4.2018
11.00-11.45 BabyAfro alle 1 v. Hakaniemi, IdealFit Riikka  12.1.2018  27.4.2018
17.00-17.45 Perhetreenit 2-6 v. Herttoniemi, ala-aste Jonna  19.1.2018  16.3.2018